5 fashion chýb, ktoré vás robia staršími

Overte si, či nerobíte ani jednu z nich.

Fashion vlogerka, stylistka a módna návrhárka Justine Leconte  zo všetkých otázok od jej sledovateliek vytvorila 5 fashion chýb, ktoré ženy robia staršími. 

1. Voľné oblečenie od hlavy až po päty

Každá žena sa chce cítiť pohodlne. Nosiť voľné oblečenie od hlavy po päty prinesie pohodlie na úkor štýlu. Na voľnom oblečení nie je nič zlé, no treba ho vždy kombinovať s ničím viac na telo. Alebo doplniť niečím, čo zvýrazní vašu postavu. Napríklad opasok v dlhým splývavým šatám. 

2. Monochromatické oblečenie

Preferujete outfity v jednej farbe? Chodíte rada celá v čiernom alebo béžovom? Monochromatické oblečenie (všetko jedna farba) vás urobí staršími. Myslite na kontrast. Skúste k vašej hlavnej farbe pridať doplnkovú farbu. V teórii farieb za použitia farebného kolesa je to naprotivná farba. Nemusí jej byť veľa. Oživte váš outfit malým doplnkom. Výsledok vás prekvapí. Outfit bude mať šmrnc, pôsobiť moderne a dokonca rozžiari vašu tvár. 

3. Oblečenie, ktoré vám voľakedy sedelo

Vaše telo sa časom mení. Je to prirodzený proces. Ak budete nosiť oblečenie v štýle, aký ste nosili v časoch, keď ste mali inú postavu, urobí vás to staršou. Pozor, váha môže byť stále tá istá. Hovoríme o tvaroch vášho tela. Kúsky vo vašom šatníku by mali sedieť na telo, ktoré máte teraz. Nie to, ktoré ste mali voľakedy. 

Ak máte milované kúsky, ku ktorým sa vám viažu spomienky, nemusíte ich hneď vyhodiť. Šikovný krajčír vám ich upraví práve na vašu aktuálnu postavu. 

4. Priveľa doplnkov

Vo Francúzsku sa hovorí: „táto žena vyzerá ako vianočný stromček“. Skúste sa radšej riadiť krédom ikony módy Coco Chanel. Keď sa oblečiete a pridáte doplnky podľa vkusu, jeden z nich nechajte doma. 

5. Podprsenka, ktorá vám nesedí

Výberu správnej veľkosti podprsenky sme sa už venovali. Ak ste čítali, viete, že správne sediaca podprsenka uberá kilá, nezaťažuje chrbát, pretože až 80% váhy pŕs nesie obvod podprsenky a nie ramienka a v neposlednom rade nechá vyniknúť vaše oblečenie. Ak ste nečítali, oplatí sa. 

Pozrite si originál blog od Justine o piatich najčastejších fashion chybách, ktoré vám pridajú na rokoch. 

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest