V ktorej farbe budete vyzerať dobre a v ktorej nie?

Naučte sa metódu, ako určiť tón vašej pokožky a vybrať k nemu správne farby.

Návod ako na farby nám dáva francúzska dizajnérka a youtuberka Justine Leconte vo svojom videu, ktoré nájdete na konci tohto článku. Prečo v niektorých farbách vyzeráte skvele a v iných zle? Kľúč k dobrému výsledku nie je vo farbách, ale v tóne vašej pleti. Justine vás naučí určiť farby oblečenia, ktoré budú fungovať s vašim tónom pleti. 

Ako zistíte tón pleti?

Každý vidí, či je vaša pokožka svetlá alebo tmavá. Nezisťujete farbu pleti, ale jej tón. Farbu, ktorá v nej prevláda. Justine radí použiť mobilnú aplikáciu. Pre Android bezplatnú Color Grab, pre Apple môžete použiť Instakuler

Obe aplikácie fungujú rovnako. Farbu analyzujú z fotky. Odfoťte si vnútornú stranu predlaktia za prirodzeného denného svetla. Color Grab rovno určí tón vašej pleti (presne ako vo videu). Instakuler bohužiaľ nie, ale farbu vašej pleti premení na číselný kód (začína symbolom #). Prepíšte toto číslo na stránku colorhexa, ktorá určí tón. 

Ktoré farby oblečenia budú na vás vyzerať dobre?

Už ste počuli o farebnom kolese (v angličtine color wheel). V dizajne sa používa pre výber farieb. Presne takto ho použijete aj vy. Na farebnom kolese si nájdete farbu tónu vašej pleti. K vám hodiace sa farby oblečenia budú tie susediace (zľava aj sprava). S nimi bude vaša pokožka v harmónii. Justine neodporúča, aby ste si ako farbu oblečenia nevyberajte farbu, ktorá sa na farebnom kolese nachádza oproti vášmu podtónu pleti. 

Pozrite si celé video s návodom aj komentárom od Justine.